Анџелес

  во

  Јо Минг Пеј, американски архитект со кинеско потекло, кој покрај се друго ја проектирал и стаклената пирамида пред музејот Лувр во Париз, починал на 102 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пилотот, успеал да се катапултира пред авионот да удри во зградата и не е повpeден. Среќната околност е што при ударот не се активирала мунициjaта што ја носел ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На фотографијата која се врти на интернет глумицата позира со барот Џејмсон откако излеле палачинки.Таа во тој момент имала околу шест, седум години.Тогаш ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Борбен авион од типот Ф-16 се срушил врз складиште во американска воена база и повредил две лица. За среќа, избегната е поголема трагедија затоа што не дошло ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Меган сака да прави работи по свое, вели извор близок до кралското семејство за американскиот магазин „US Weekly“, со што наговести дека војвотката од Сасекс ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Владата на американскиот претседател Доналд Трамп повлекува федерално финансирање од околу една милијарда долари за проект за железница со брзи возови во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владата на американскиот претседател Доналд Трамп повлекува федерално финансирање од околу една милијарда долари за проект за железница со брзи возови во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Владата на американскиот претседател Доналд Трамп повлекува федерално финансирање од околу една милијарда долари за проект за железница со брзи возови во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
  сите 26 | | | веќе видена