Ахмети

  во

  Реконструкција на владиниот кабинет нема да има, но можно е да има смена на министри. Премиерот Заев вели дека не размислува за реконструкција на Владата ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев кажа дека веројатно наскоро ќе има смена на министри, но тоа нема да биде реконструкција на Владата, бидејќи земјата е среде сериозни ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети на гостување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан Македонија рече дека и на следните претседателски избори ДУИ ќе побара консензуален ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Консензуален кандидат за шеф на државата, ќе биде тема за која владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети ќе разговараат по завршувањето на уставните процедури ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев најави дека до крајот на годината можна е промена на некои министри. Меѓутоа, за реконструкција, рече тој, не размислуваат при вакви ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети на гостување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан Македонија рече дека и на следните претседателски избори ДУИ ќе побара консензуален ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На следните претседателски избори ДУИ ќе бара консензуален претседател, најави лидерот Али Ахмети во неговото костување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети на гостување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан Македонија кажа дека на следните претседателски избори кои треба да се одржат ќе ...
  сите 19 | | | веќе видена