Ахмети

  во

  САД цврсто го подржуваат преспанскиот договор оти тоа е од суштинска важност за евроатланската иднина на Македонија, порача заменик помошникот државен секретар ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва на ТВ 21 изјави дека нема да има нови барање за вметнување на права на Албанците во Уставот. -Денеска патриотизам значи ние ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Не, немам разбирање за тој радикален чекор кој го направи, иако за време на преговорите кои сме ги имале и помошта која сум му ја побарал, ангажирањето кое го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Не, немам разбирање за тој радикален чекор кој го направи, иако за време на преговорите кои сме ги имале и помошта која сум му ја побарал, ангажирањето кое го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Не можете да ги прогласите за криминалци обвинетите од судската постапка за 27 април, се додека трае судскиот процес против нив", изјави вечерва Али Ахмети, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Историска пресвртница е гласањето во Парламентот за почеток на уставните измени во согласност со Договорот од Преспа, оцени заменик помошникот на државниот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ахмети: Јас барав од Мицкоски доколку има алтернатива од Преспанскиот договор да ми кажи Ахмети: Јас барав од Мицкоски доколку има алтернатива од Преспанскиот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Одлуката на 80 пратеници во Собранието кои гласаа за Договорот од Преспа има историско значење и го отвораат патот на европската иднина за Македонија и за ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Американската поддршка на Договорот од Преспа и актуелните политички состојби во земјава, се темите на кои американскиот заменик-помошник државен секретар ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во вечерашното издание на дебатниот магазин Click Plus на ТВ21, првиот човек на ДУИ, Али Ахмети вели дека вештачењето треба да покаже кој ги отвори вратите на ...
  сите 14 | | | веќе видена