Ахмети

  во

  Главниот предизвик на власта е да успее да ја убеди пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да делегира членови во телото, но ако се суди според синоќешниот говор на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Мијалков: Ги стегнав шиптариве, ги стегнав циганиве, по 400 гласови ќе дадат ДУИ и ДПА А бе денес 12 институции завршив. Имам изработено цел систем за гласање, ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Во еден од разговорите кои се соучаат на денешното рочиште за „Титаник“ се јавува гласот на Сашо Мијалков, кој му вели на Јанакиески дека не треба да зборуваат ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за предметот “Титаник” на СЈО. На денешното рочиште се репродуцираат необјавени бомби. Ексдиректорот на УБК, ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за предметот “Титаник” на СЈО. На денешното рочиште се репродуцираат необјавени бомби. Ексдиректорот на УБК, ...
  сите 80 | | | веќе видена

  САД цврсто го подржуваат преспанскиот договор оти тоа е од суштинска важност за евроатланската иднина на Македонија, порача заменик помошникот државен секретар ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети вечерва на ТВ 21 изјави дека нема да има нови барање за вметнување на права на Албанците во Уставот. -Денеска патриотизам значи ние ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Не, немам разбирање за тој радикален чекор кој го направи, иако за време на преговорите кои сме ги имале и помошта која сум му ја побарал, ангажирањето кое го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Не, немам разбирање за тој радикален чекор кој го направи, иако за време на преговорите кои сме ги имале и помошта која сум му ја побарал, ангажирањето кое го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Не можете да ги прогласите за криминалци обвинетите од судската постапка за 27 април, се додека трае судскиот процес против нив", изјави вечерва Али Ахмети, ...
  сите 24 | | | веќе видена