Ахмети

  во

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани што го поддржаа вчерашното гласање на уставните амандмани во Собранието „Им ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Синоќа по изгласувањето на смената на уставното име на Република Македонија, лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, заедно славеа за Северна. На ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ Али Ахмети, по повод усвојувањето на уставните измени за имплементација на Договорот од Преспа кој го отвора патот на Македонија кон ЕУ и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Вчера, на 11 јануари 2019 година, 81 пратеник на Собранието на Република Македонија го започнаа крајот на Париската мировна конференција. Денес се роди нов ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети по изгласувањето на уставните имени преку соопштение им се заблагодари на сите граѓани, на секој гласач, на секој активист, што ја ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Бидна! Вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието. Очигледно е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Бидна! – вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието. Со 81 глас „за“ ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Али Ахмети во изјава за ТВ21 по завршувањето на пленарната седница порача дека ова е историски момент и дека од денеска е запечатена иднината на нашата земја. ...
  сите 26 | | | веќе видена