Ахмети

  во

  Само Беса на Билал Касами јавно потврди дека кон уставните амандмани за Договорот од Преспа ќе приложи и свои амандмани за унапредување на албанските позиции ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, денеска во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, г. Метју ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, денеска во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, г. Метју ...
  сите 137 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 141 | | | веќе видена

  На средбата се дискутираше околу последните политички случувања во земјата, спроведувањето на Договорот од Преспа, реформите како и Евроатланската интеграција. ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик-помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик-помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД Метју Палмер и со американскиот ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети во писмо до досегашниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, вели дека е разочаран од веста за неговата оставка, и изразува ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, на денешната средба со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Скопје, 22 октомври 2018 Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, г. Али Ахмети, денеска во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер и со ...
  сите 155 | | | веќе видена