Ахмети

  во

  Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, за МИА порача дека ДУИ останува на ставот дека додатокот за трето дете е добра мерка. Откако Министерството за ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Драмскиот режисер, професор по актерство и долгогодишен директор на Институтот Отворено општество, Владимир Милчин, е своевидна икона на борбата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Чичко Теодор штотуку го измери нивото шеќер во крвта, а резултатот е 4,4. Како што вели тој, дека има дијабетес дознал пред 14 години. Иако има 72 години, вели ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Сите што предложија и гласаа за пристапување кон измена на Уставот со цел прoмена на името на државата и идентитетот на нацијата се соочуваат со долгогодишни ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вклучувањето на Рамковниот договор во Преамбулата на Уставот не е услов за членство во НАТО и за отпочнување преговори со ЕУ. Тој потег можам да го протолкувам ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Вклучувањето на Рамковниот договор во Преамбулата на Уставот не е услов за членство во НАТО и за отпочнување преговори со ЕУ. Тој потег можам да го протолкувам ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Првиот човек на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети гласал „за“ во Собранието за да му биде одземен пратеничкиот мандат на екс премиерот, Никола ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Уставот на Република Македонија предвидува мандат на претседателот на државата да му даваат граѓаните на избори, врз основа на што претседателот ги црпи и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес и Македонското меѓународно движење за човекови права до Основно јавно обвинителство – Скопје, поднесоа кривична пријава на 113 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Никола Груевски останува пратеник. Собранието не собра двтретинско мнозинство за да му го одземе мандатот на поранешниот премиер, откако претходно таква ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Откако Собранието не собра двотретинско мнозинство гласови за одземање на пратеничкиот мандат на бившиот премиер Никола Груевски, тој останува во собраниските ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Коалицискиот партнер во власта, Демократска унија за интеграција, не се откажува од идејата за консензуален претседател, изјави меѓу другото, партискиот лидер ...
  сите 5 | | | веќе видена