Ахмети

  во

  ДУИ и за овие претседателски избори, како и за претходните, ќе бараат консензуален претседател, најави лидерот на партијата Али Ахмети во неговото костување во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети на гостување во емисијата Клан Дебат на ТВ Клан Македонија кажа дека на следните претседателски избори кои треба да се одржат ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Граѓанската иницијатива „DontYou20Me“ го притиска лидерот на ДУИ Али Ахмети да поднесе амандман на уставните измени со кој во Уставот да стои албански јазик, а ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Министерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика на работа не оди веќе шест месеци а редовно зема паричен надомест, заедно со неуставниот додаток за ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика за угостителски услуги во рамки на државните институции и за ресторани и кафеани надвор од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Помирување без помилување, повтори премиерот Зоран Заев во изјава дадена вчера. Помирување ќе има во Собранието, а координативното тело ќе работи на севкупно ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска одржа средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј. Како што информираат од ДУИ, на средбата Ахмети го истакнал ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска одржа средба со британската амбасадорка Рејчел Галовеј. Како што информираат од ДУИ, на средбата Ахмети го истакнал ...
  сите 37 | | | веќе видена