Ахмети

  во

  Почитуван Лорд Робертсон, Сега веќе сме едно семејство, ние сме НАТО! Нашиот пат за да станеме едно не беше ниту лесен ниту краток. Навистина, траеше подолго ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Претседателот на ДУИ, Али Ахмети одговори на вчерашното писмо на Лордот Џорџ Робертсон. Писмото ви го пренесуваме целосно: Почитуван Лорд Робертсон, Сега веќе ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  -Ви пишувам на овој историски ден кога знамето на Македонија гордо се вее пред седиштетео на НАТО во Брисел, да ви честитам Вам и на вашата партија за вашите ...
  сите 362 | | | веќе видена

  „Слободен печат“ дознава дека Владата ќе ги скрати и парите наменети за партиите за изборните кампањи. Министерството за права до Владата ја достави уредбата ...
  сите 275 | | | веќе видена

  Лорд Џорџ Робертсон, од името на Охридската група упати писмо со честитки до лидерот на ДУИ Али Ахмети по повод членството на Македонија во НАТО и одлуката за ...
  сите 362 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети е однесен во самоизолација во својата куќа во кичевско Зајас. Фотографијата на Ахмети од самоизолација ја објави на Фејсбук неговиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во ек на пандемијата на коронавирусот советниците од Липково одлучија да градат спомен-кула во Слупчане во чест на загинатите припадници на ОНА од 2001 година. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во ова писмо, изнесуваме три основи заради кои сметаме дека Основниот Кривичен Суд Скопје, врши директна повреда на мерките за спречување на ширењето на ...
  сите 66 | | | веќе видена