Ахмети

  во

  По синоќешното гласање на пратениците во Собранието за почеток на уставните промени не стивнуваат реакциите дома и од надвор, од претставниците на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска им се заблагодари на пратениците за дадената подршка за уставните измени. – Изразувам исклучителна благодарност за 80 – те ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети изрази благодарност до пратениците кои соноќа гласаа за уставните измени. Тој преку соопштение ...
  сите 44 | | | веќе видена

  „Да изразам благодарност до секој од Вас за дадената подршка во овие одлучни времиња и за пренесената верба до нас за да донесеме исправна одлука. Истовремено, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети им се заблагодари на 80-те пратеници кои вчера гласаа за отпочнување на постапка за уставни измени и воедно ги повика останатите ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети им се заблагодари на 80-те пратеници кои вчера гласаа за отпочнување на постапка за уставни измени и воедно ги повика останатите ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети изрази благодарност до пратениците кои соноќа гласаа за уставните измени. Тој преку соопштение ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изрази благодарност кон 80те пратеници кои вчераа го дадоа својот глас „за“, за уставни измени. Ахмети меѓудругото, ги повика и ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети изрази благодарност до пратениците кои соноќа гласаа за уставните измени. Тој преку соопштение ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска им се заблагодари на пратениците за дадената подршка за уставните измени. – Изразувам исклучителна благодарност за 80 – те ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Дозволете ми, Ве молам, да изразам благодарност до секој од Вас за дадената подршка во овие одлучни времиња и за пренесената верба до нас за да донесеме ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и министерот за економија, Крешник Бектеши објавија фотографија како слават, а на фотографијата пишува „Среќно“. Во Собранието ...
  сите 42 | | | веќе видена

  По лидерот на ДУИ Али Ахмети и премиерот Зоран Заев седна во пратеничкото столче и чека да започне седницата. Во салата сеуште не се присутни пратениците на ...
  сите 38 | | | веќе видена