“На Македонија и треба обединување, владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 1 милијарда евра во сите општини“


Во Чаир ќе има висока сума, еден од проектите е проширување на булеварското решение на влезот од Бит Пазар кон Чаир и тоа мора да се направи и го повикувам ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Убеден сум дека на 8 мај сите заедно ќе направиме уште еден чекор кон историјата и ќе донесеме толку убедлива победа што во македонскиот Парламент коалицијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавувањето од страна на ВМРО-ДПМНЕ за коалицијата Вреди како посакуван партнер во идната влада пред да се изјасни народот на 8 мај за тоа, според шефот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујар Османи не сака да дава изјави за преферирани коалицирања, оти смета дека нема поголемо омаловажување за граѓаните, за демократскиот процес од тоа девет ...
| | веќе видена | слични

Да не се враќаме во минатото и да се огорчуваме поради тоа што викав УЧК, порача лидерот на ДУИ, Али Ахмети, од синоќешниот митинг во Дебар. Тој рекол дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси беше погребан денеска во светилиштето на Имам Реза во Машхад, најсветото место за шиитските муслимани во Иран. Според ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 401 | | | веќе видена

Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба ...
сите 132 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 311 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 183 | | | веќе видена

Висок грчки политички инфлуенсер близок до Владата на Мицотакис за Канал 5 брифира дека доколку првиот чекор не успее – грчката влада размислува за забрана за ...
сите 227 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
сите 121 | | | веќе видена

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“На Македонија и треба обединување, владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе вложи 1 милијарда евра во сите општини“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: