Ахмети

  во

  Пратениците на СДСМ и ДУИ веќе подготвени го чекаат почетокот на собраниската седница на која најверојатно ќе се гласа за уставните измени. И лидерот на ДУИ, ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Никако да почне седницата која беше закажана за 12 часот напладне, па се презакажа за попладне. Наспроти неофицијалните информации од утрово дека повеќе од 80 ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Седницата за уставни промени која требаше да запачоне утрово, па се презакажа за попладне се уште не е започната. И покрај информациите дека е обезбедено ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Седницата за уставни промени која требаше да запачоне утрово, па се презакажа за попладне се уште не е започната. И покрај информациите дека е обезбедено ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Продолжението на 60-тата пленарна седница на Собранието на Република Македонија, на која треба да се гласа за уставни измени, се уште не е започната иако беше ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Никако да почне седницата која беше закажана за 12 часот напладне. Во собранието присутни се пратениците и од власта и од опозцијата, но официјално немаат ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Никако да почне седницата која беше закажана за 12 часот напладне, па се презакажа за попладне. Наспроти неофицијалните информации од утрово дека повеќе од 80 ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Џезаир Шаќири на јавноста познат како командант Хоџа преку Фејсбук упати честитки до новоформираната Армија на Косово. Хоџа обелодени и дека ќе даде пет пензии ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Собраниската седница на која треба да продолжи расправата за предлогот за пристапување кон уставни измени ќе продолжи во 15 часот, а причина за тоа ...
  сите 209 | | | веќе видена