Тибо Куртоа, херојот на Реал Мадрид, даде неверојатна изјава по финалето и освоениот пехар во ЛШ. Се радува на големиот успех, но жали што утре нема да може да ...
сите 152 | | | веќе видена

Хаос пред стадионот Стад де Франс го одложи големото финале во Лигата на шампиони за половина час. Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во ...
сите 55 | | | веќе видена

Во реприза на финалето од пред 4 години, Реал (М) повторно го совлада Ливерпул во завршниот меч од најсилното европско клупско натпреварување и дојде до ...
сите 21 | | | веќе видена

По соопштението на ВВ „ Тиквеш “„за предложените откупни цени на грозјето за ова реколта, за локалните медиуми со изјава се јави Трајче Кулев, претседател на ...
сите 23 | | | веќе видена

На новинарско прашање за тоа како тој гледа на она што вчера го објави првиот регулатор во врска со општините кои формирале јавни претпријатија и преку нив ...
сите 141 | | | веќе видена

Џорџина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, за прв пат се појави во јавноста откако го загуби своето бебе во април оваа година. Џорџина (28) дојде на ...
сите 49 | | | веќе видена

Претставата „Ана Каренина“ во режија на македонскиот режисер Дејан Пројковски беше прогласена за победник на завршната вечер на 39-тото издание на престижниот ...
сите 19 | | | веќе видена

Проектот „Ѕвездена терезија“, поетска визуелизација инспирирана од истоимената поезија од Влада Урошевиќ, во продукција на Авангарт, беше промовиран вчера во ...
сите 5 | | | веќе видена

Светскиот музички печат се натпреварува со високи оцени за новиот албум на пијанистот Симон Трпчески, кој го издаде британската издавачка куќа „Лин рекордс“, ...
сите 11 | | | веќе видена

Oсновно сидро кое овозможува надминување на многуте предизвици во минатото, но и сега, е цврстата определба на Народната банка за примена на монетарната ...
сите 93 | | | веќе видена

Неотел, А1 Македонија и Македонски Телеком до Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) доставиле писма за искажување интерес на објавената намера за ...
сите 16 | | | веќе видена

Последните информации кои излегоа во јавноста покажуваат дека обвинети и осомничени во аферата „Криминални парцели“ со која се проневерени 1,6 милиони евра се ...
сите 186 | | | веќе видена

Силно невреме во повеќе градови во земјава. Обилни врнежи од дожд, но и град беа регистрани во Битола, Охрид и Прилеп. Врнеше град со големина и до 30 ...
сите 236 | | | веќе видена

Светиот синод на Руската православна црква (РПЦ) го поздрави враќањето на Македонската православна црква-Охридска архиепископија (МПЦ-ОА) во единство со ...
сите 542 | | | веќе видена

За време на телефонски разговор, лидерите на Франција и Германија денеска побараа од Владимир Путин да одржи „директни сериозни разговори“ со украинскиот ...
сите 84 | | | веќе видена

Ерик Тен Хаг седна на тренерската позиција во Манчестер јунајтед и пред него е навистина тешка задача а тоа е да го врати клубот на старите патеки. ...
сите 103 | | | веќе видена

Ливерпул излезе со соопштение во кое бара истрага за случувањата пред стадионот „Стад де Франс“ во Париз. Лига на Шампиони Многумина навивачи на Ливерпул со ...
сите 60 | | | веќе видена

За да се поттикне развојот на туризмот во Поречкиот регион и впишување на село Самоков на мапата на атрактивни дестинации за авантуристички туризам, општина ...
сите 3 | | | веќе видена

Драмското студио „Миладин“ од Струга, вечер во 20 часот во Центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга премиерно ќе ја изведе детската претстава „Хајди“. ...
сите 3 | | | веќе видена

На 56-годишна возраст почина поранешниот претседател на Република Албанија Бујар Нишани. Поранешниот претседател повеќе од еден месец бил префрлен од болницата ...
сите 14 | | | веќе видена


На 29 Мај