Заев

  во

  Потребно е деполитизација и департизација на јавната администрација за да се создаде ефикасна администрација во служба на граѓаните велат дел од невладините ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Наместо реформи и напредок, со Заев на земјава и’ се случува континуирано пропаѓање на перспективите и вредностите. Вака обвини денеска опозицијата, откако ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, упати писмо со честитки по повод 23 јуни – Светскиот ден на јавните службеници, утврден како меѓународен ден од страна на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев, упати писмо со честитки по повод 23 јуни – Светскиот ден на јавните службеници, утврден како меѓународен ден од страна на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Синдикатот на културата на Македонија (СКРМ) бара од Министерството за култура ревизија на спроведената нивелација, со вклучување на претставници на СКРМ. ...
  сите 15 | | | веќе видена

   Претседателот на Владата, Зоран Заев упати писмо со честитки до сите службеници, вработени во јавниот сектор, по повод 23 јуни, Светски ден на јавните ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Расипничкото ВМРО-ДПМНЕ е навикнато парите да завршуваат во нивниот луксузен дворец и на оф шор фирмите во Белизе затоа не го разбираат концептот за враќање ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за економијата. Расипничкото ВМРО-ДПМНЕ е навикнато парите да завршуваат во нивниот луксузен дворец и на оф шор ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Сите вредни луѓе на овој свет, оние што придонесуваат за заедничкото добро, што го носат на свои плеќи бремето на народите, кои несебично одвојуваат од својот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши, изјави на ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Македонскиот премиер, Зоран Заев, падна на колена пред Али Ахмети. Иако тој цело време зборуваше дека ќе го промени владиниот кабинет, па дури и министрите на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Партијата „Единствена Македонија“ обвинува дека власта ја замајува јавноста со палијативни решенија и обвиненија за набавката на мерцедесот, за шамарите во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Огромен скандал е што МВР фалсификувале записник за да го спасат Курто Дудуш од одговорност, Заев сеуште молчи наместо да го разреши, изјави на ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Вчерашниот ден, 23 јуни, Светскиот ден на јавните службеници повикува на мисијата на јавните службеници, на тоа дека вработените во јавните служби работат за ...
  сите 20 | | | веќе видена

  ГДУ преку соопштение ги искоментира промените во владиниот состав, нагласувајќи дека наместо чистка на неспособните, Заев си доделил нова функција. Партијата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Петар Атанасов да го напушти бродот што тоне и да не биде повеќе учесник во криминалното работење на власта. Атанасов ...
  сите 54 | | | веќе видена