Заев

  во

  Ова го изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање за тоа кога очекува Комисијата да се произнесе по законот и дали постои волја ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Законот за јазици денеска е испратен до Венецијанската комисија, заедно со двете алтернативни одредби и се очекуваа Комисијата во регуларен период да ги даде ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Десетина имиња се разгледуваат во редовите на СДСМ како можни кандидати за иден претседател, меѓу нив има Македонци, Албанци, Турци, Срби, се со цел да се ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Десетина имиња се разгледуваат во редовите на СДСМ како можни кандидати за иден претседател, меѓу нив има Македонци, Албанци, Турци, Срби, се со цел да се ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Законот за јазици денеска е испратен до Венецијанската комисија, заедно со двете алтернативни одредби и се очекуваа Комисијата во регуларен период да ги даде ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Десетина имиња се разгледуваат во редовите на СДСМ како можни кандидати за иден претседател, меѓу нив има Македонци, Албанци, Турци, Срби, се со цел да се ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Со почетокот на градежната сезона ќе почне забрзана изградба и рехабилитација на најголем дел од патната мрежа во Македонија во вкупна вредност од милијарда и ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев рече дека дебатата за предвремените парламентарни избори во партијата е се уште отворена. Веројатно, додаде Заев, централното и партиското ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Десетина имиња се разгледуваат во редовите на СДСМ како можни кандидати за иден претседател, меѓу нив има Македонци, Албанци, Турци, Срби, се со цел да се ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Се со цел да се пронајде личност која ќе биде најприфатливо и максимално консензуално решение, колку што е можно тоа да се направи за да се опфатат сите, ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Дебата за можноста за одржување претседателски заедно со предвремени парламентарни избори е отворена, в петок најверојатно ќе се одржи седница на Централниот ...
  сите 138 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев потенцираше дека изградбата на патиштата ќе го заживее градежништвото, за кое има реални очекувања дека ќе даде ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во 2019 година во патната инфраструктура ќе започнат со реализација 420 километри со вкупна вредност од околу 23 милиони евра, најави денеска Владата. Како што ...
  сите 41 | | | веќе видена