Заев

  во

  Посетата на папата Франциск е огромна чест за нашата земја и за нејзина афирмација во светот, а е и во знак на одбележување на јубилејот 25 години од ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Случајот со ИВЗ рален проблем или предизборно сценарио за да не се постигне потребниот цензус на престојните претседателски избори ? Коалициските владини ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Заев вели гласовите на Река ќе одат на контото на заедништвото и ќе припаднат на СДСМ. Јас не се обраќам кон определена етничка заедница, туку кон сите граѓани ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Потпретседателот и пратеник на СДСМ, Мухамед Зекири, подолго време јавно се занимава со ИВЗ и со Реисот Сулејман Реџепи. Не штедејќи на навреди против Реисот ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Случаите на наместени тендери, непотизам, речиси никаква борба против криминалот и корупцијата резултираат со лоши резултати за кандидатот на владејачката ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Пораката на гласачите од првиот круг за претседателските избори е примена и прифатена и секако ќе реагираме, но да дадеме шанса на нашата држава, рече денеска ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија категорично ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Членот на ИВЗ, Муамер Весели со остра реторика кон Владата и кон судството на денешната прес-конференција, ден по настаните во ИВЗ каде што со полиција имаше ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Владата ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, министерот за финансии Драган Тевдовски и ...
  сите 49 | | | веќе видена

  – Оваа посета на папата Франциск е дочекана со голема радост и благодарност пред се од верниците католиоци, но и од сите наши граѓани. Папата избра да ја ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија категорично ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата на Република Северна Македонија категорично ги демантира и ги оценува како инсинуации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ за средбата на премиерот Зоран Заев, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  За нас поглавар на ИВЗ е оној кој со Уставот и законите на ИВЗ тоа го утврдуваат. Не е наше да толкуваме или да навлегуваме во тоа, рече премиерот Зоран Заев ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Владата ниту се мешала, ниту има намера, ниту ќе се меша, во ниту една заедница, па и во ИВЗ. За нас поглавар на ИВЗ е оној кој со Уставот и законите на ИВЗ ...
  сите 365 | | | веќе видена

  Во екот на кампањата за претседателските избори, како и за локалните во Охрид и Ново Село, на повидок е нов скандал со непотизан во владејачката партија, ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По вчерашниот упад и обид да биде сменет поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, од Реисетот тврдат дека судската одлука е базирана на ...
  сите 365 | | | веќе видена