Заев

  во

  Во екот на кампањата за „слободни претседателски избори” се одвива вистинскиот и природен процес на избори на слободата преку напуштање на земјата. Колумна на ...
  | | веќе видена

  Драго ми е што кај бизнисмените од Гевгелија и гевгелискиот регион имаше голема заинтересираност за денешната средба, на која разговаравме за перспективите што ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Јавната администрација во континуитет се намалува, а во иднина вработените ќе се мотивираат да прифатат подобро платени, перспективни работни места во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Како грубо обвинување кон СДСМ и обид да се сврти вниманието поради можноста за изборен пораз го оцени премиерот Зоран Заев тврдењето на граѓанскиот изборен ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев заедно со градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков и директорот ја јавното ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Вчера бевме сведоци на еден немил настан на само неколку километри од Скопје, во село Арачиново, каде што новинарска екипа на телевизијата ТВ21 беше нападната ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Апсурдната изјава на Костадин Костадинов најверојатно ја пишувал Бајруш Сејдиу или некој друг осуден криминалец кој му слугува на Зоран Заев. На собирите на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата - „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот ...
  сите 128 | | | веќе видена

  СДСМ и нивните претставници се тие кои што бегаат од дебати. Зоран Заев половина година бегаше од дебата со Христијан Мицкоски. Радмила Шекеринска и Никола ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Материјалите поврзани скандалот „Големо око“, којшто го откри штабот на претседателската кандидатка Гордана Сиљановска Давкова, се доставени до скопското Јавно ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Како грубо обвинување кон СДСМ и обид да се сврти вниманието поради можноста за изборен пораз го оцени премиерот Зоран Заев тврдењето на граѓанскиот изборен ...
  сите 97 | | | веќе видена

   Скоро половина од испитаниците во анкетата направена од граѓанската алијанса за транспарентност,  администрацијата ја оцениле како неефикасна, нетранспарентна ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Гласот за Стево Пендаровски е глас за Зоран Заев. Гласот за Стево Пендаровски е глас за поткуп по шемата – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“. Самиот ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Заев се фали дека блескаме, Пендаровски вели дека одиме напред, а на 5 километри од Центарот на Скопје се киднапираат новинари, се вршат закани, уцени, само ...
  сите 20 | | | веќе видена