Заев

  во

  Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев заедно со министерот за економија Крешник ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц денеска во Виена органзира средба на премиерите на земјите од Запаен Балкан, на која ќе присуствуваат и еврокомесарите за ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани секоја ...
  сите 158 | | | веќе видена

  По бегството на поранешниот премиер Никола Груевски само со лична карта, власта ќе бара начин на обвинетите, освен пасошот да им биде одземен и овој документ, ...
  сите 213 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар ги повика денеска на работен појадок во Виена премиерите на Западен Балкан. Премиерот Зоран Заев, кој претходно беше најавен, ја откажа ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани секоја ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Колумната ја пишувам на неколку часа пред одржувањето на протестот пред Собранието, кој беше не само целосно игнориран од медиумите, туку во него полицијата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На форумот се најавени теми за интеграцијата во ЕУ на земјите од западен Балкан, преку дигитализација до зголемување на регионална соработка. Вицепремиерот ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани ...
  сите 158 | | | веќе видена

  За ВМРО-ДПМНЕ недозволиво е повеќе пари да се трошат на мебел и автомобили, а далеку помалку за онаш што во моментов е опасно по здравјето на граѓаните – ...
  сите 158 | | | веќе видена

  Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани ...
  сите 158 | | | веќе видена

  „Македонските граѓани буквално се гушат поради неспособноста на локалната и централната власт да се справи со енормното аерозагадување. Илјадници граѓани ...
  сите 158 | | | веќе видена