Заев

  во

  Средбата меѓу лидерот на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи, во клубот на пратениците во Скопје донела конкретно барање како предуслов за влез во ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Владата предводена од СДСМ и по шест месеци откако се појави корона вирусот немаат стратегија како да се справат со КОВИД19 и последиците кои ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Силна шпекулација вчера доцна вечерта ја „потресе“ јавноста, дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ се пред договор за формирање влада, со Лазар Еленовски како премиер, кој на ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Зборовите „имам мнозинство" не се доволни за формирање на Влада, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовки, кој ги повика СДСМ јавно да кажат со кого ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Ленче Николовскa јавноста ја знае како агроновинар, поранешна пратеничка, како и советничка за земјоделие на поранешниот премиер Зоран Заев. Таа повеќе месеци ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Владата предводена од СДСМ и по шест месеци откако се појави корона вирусот немаат стратегија како да се справат со КОВИД19 и последиците кои ...
  сите 145 | | | веќе видена

  И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се пофалија дека обезбедиле парламентарно мнозинство, но од Кабинетот на шефот на државата Стево Пендаровски никој не го побарал мандатот. ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Зоран Заев и Владата предводена од СДСМ и по шест месеци откако се појави корона вирусот немаат стратегија како да се справат со КОВИД19 и последиците кои ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. Вчеравечер беше објавено дека ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. Вчеравечер беше објавено дека ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега се уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена

  Разговорите за формирање нова влада меѓу партиите течат, но засега сѐ уште никој официјално не се изјасни дали постигнал договор. И претседателот на СДСМ, ...
  сите 616 | | | веќе видена