Заев

  во

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека предлогот на Заев за инстатн закони за системски теми е ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Овој документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец немаат земено плата. Додека има пари за скапи ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев и заменик министерката за финансии, Ширет Елези денеска остварија средба со регионалната директорка на Светска Банка за ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Секој пат кога ДУИ е во очај, како сега со криминалов од бомбите за нив, за што цела држава се прави дека не го гледа, се повикуваат на УЧК, борби за права, и ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев очекува дека првите луѓе на опозициските ВМРО-ДПМНЕ и БЕСА Христијан Мицкоски и Билал Касами ќе излезат со заеднички став од денешната ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев се уште не го добил писмото со кое струшкиот градоначалник му ги остапува ингеренциите од општината во делот на градежништвото. Вели дека ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата, Зоран Заев заедно со вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Декларацијата донесена на вчерашната седница на ЦО на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е верификација на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Министерството за информатичко општество и администрација и Канцеларијата за информациски технологии и електронска управа во Владата на Република Србија ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во понеделник Владата до Собранието ќе го достави текстот на предлог Законот за ЈО, со кој се уредува и улогата на досегашното Специјално јавно обвинителство. ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Следната недела во Собранието ќе биде предложен нов текст на законот за Јавно обвинителство, во кој се вградени оние точки со кои е разговарано со опозицијата ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на која говореше за причините поради кои ме се одржа најавената лидерска средба и ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Декларацијата донесена на вчерашната седница на Централниот одбор на СДСМ за борба против криминалот и корупцијата не алудира на никаков случај, туку е ...
  сите 16 | | | веќе видена