Заев

  во

  Министерството за надворешни работи, на 26 и 27 август 2019 година го организира годишниот Амбасадорски совет, кој оваа година е тематски посветен на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Зоран Заев и целото раководство на СДСМ се во длабок очај, истакна на денешната прес-конференција Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ и ја запраша јавната ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Институциите ДКСК и ЈО се очигледно потчинети на државната мафија. Потчинети на Зоран Заев, на Рашковски, на Анѓушев.Директно ги прашувам:Дали членовите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Институциите ДКСК и ЈО се очигледно потчинети на државната мафија. Потчинети на Зоран Заев, на Рашковски, на Анѓушев. Директно ги прашувам: Дали членовите на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Тоа го истакна денеска членот на  Централниот одбор на СДСМ Горан Сугарески, одговарајќи на новинарски прашања во однос на објавата на документ од истрагата за ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, во придружба на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, директорот на МЕР, Бајрам Реџепи и градоначалниците на општините Новаци ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ларис Гејсер, аналитичар и професор по геополитика, кој во низа написи за италијанскиот весник „Ла верита“ ја откри аферата околу уцената на бизнисмени во која ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Остануваме посветени на заложбата од Декларацијата што ја донесовме за борба против криминал и корупција, комуникацијата во партијата е одлична меѓу сите ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на Фејсбук ја прозва власта дека „три години не мрднала со прст“. Три години со прст не мрднавте и тоа се ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Три години со прст не мрднавте и тоа се гледа. Три години од „куфер политика“ заборавивте и на ветувања и на проекти. Недостасува уште да ги укинете ...
  сите 17 | | | веќе видена

  „Зоран Заев и целото раководство на СДСМ се во длабок очај. Откако Јавното обвинителство и продолжената рака на Зоран Заев, Вилма Русковска ја потврдија ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Ларис Гејсер, аналитичар и професор по геополитика, кој во низа написи за италијанскиот весник „Ла верита“ ја откри аферата околу уцената на бизнисмени во која ...
  сите 291 | | | веќе видена

  Дали информациите кои се темелат на записникот, што го објавија медиумите се вистинити? Ако се вистинити, тогаш дали е точно тврдењето дека лично Заев дал ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Кога обвинителката Вилма Рускоска ќе ги повика премиерот Зоран Заев, вицепремиерката Радмила Шекеринска и пратеничката Фросина Ременски и нејзиниот сопруг за ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Фотографија од записник со исказ на бизнисменот Јордан Камчев од истрагата за случајот „Рекет“, објавена во дел од порталите кои воедно и го прераскажуваат ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Институциите ДКСК и ЈО се очигледно потчинети на државната мафија. Потчинети на Зоран Заев, на Рашковски, на Анѓушев. Директно ги прашувам: Дали членовите на ...
  сите 26 | | | веќе видена