Заев

  во

  Министерката за правда, Рената Дескоска во интервју за емисијата „ 360 Степени “ на Алсат рече дека Законот за јазици ќе биде испратен до Венецијанската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Молам Господ со лева рака да се врати Груевски и да биде тука главен, малку да не спаси – вели гледач на ТВ24 кој во контактната емисија објаснуваше како тој и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
  сите 530 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Последните неколку месеци и денови од владеењето на секоја тоталитарна власт се најопасни за народот. Свесни дека се топи маразот под нивните нозе хунтата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
  сите 270 | | | веќе видена

  – Празникот Богојавление – Водици повикува да се очистиме од гревовите на алчноста, од гревовите на гневот и омразата. Со крштевањето во осветените води, ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Русија во обидот да го зголеми своето влијание на Балканот и него да го зачува како област на хаос и несигурност, го прави токму спротивното. Таа ги оддалечува ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по повод верскиот празник Богојавление – Водици упати писмо со честитки до Архиепископот на Македонската православна црква-Охридска ...
  сите 270 | | | веќе видена

  Со крштевањето во осветените води, празникот нѐ повикува да ја прифатиме духовната зрелост, да си простиме и смирено и со љубов да си посакаме добра волја како ...
  сите 270 | | | веќе видена

  По повод денешниот верски празник Богојавление – Водици, премиерот Зоран Заев упати писмо со честитки до поглаварот на МПЦ- Охридска архиепископија и до сите ...
  сите 270 | | | веќе видена