Заев

  во

  Во рамки на Минхенската безбедносна конференција, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска говореше на Панел ...
  сите 100 | | | веќе видена

   Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Само пред една година влезот на мојата земја во НАТО беше незамислив и за многумина дури и невозможен. Но, сепак се случи. Меѓународната заедница ја препозна ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Само пред една година влезот на мојата земја во НАТО беше незамислив и за многумина дури и невозможен. Но, сепак се случи. Меѓународната заедница ја препозна ...
  сите 100 | | | веќе видена

  На досегашните средби што ги имавме со министрите Radmila Sekerinska и Никола Димитров - Nikola Dimitrov на Минхенската конференција за безбедност, добивме ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска имаше обраќање на безбедносната конференција во Минхен, од каде што истакна дека заедно со грчкиот колега Ципрас ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, за нивната ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и членовите на делегацијата што ја сочинуваат заменичка на претседателот во Владата на РСМ ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски премиер, Владо Бучковски во интервју за БГНЕС зборува за односите помеѓу Македонија и Бугарија велејќи дека е добро што премиерите Зоран ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас за нивната храброст да ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ на конвенцијата за избор на кандидат за претседателските избори на 21 април почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени ...
  сите 162 | | | веќе видена