Заев

  во

  Најостро го осудуваме монтираниот политички процес, во кој се кршат закони, се покренуваат истраги, одземаат имунитети на пратеници, изјавија денеска од ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Не може ниту една закана, уцена или прогон да ја покрие срамната епидемија од непотизам на власта. Заразено е целото СДСМ. На јавноста сега и е јасно зошто ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Утре одлука дали ќе му биде одземен имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, сега пратеник на ВМРО ДПМНЕ, Трајко Вељановски како што бара ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Лудилото продолжува. Тоа што вчера го најавивме, денеска има свој продолжеток. Оваа криминална, непотистичка и насилничка власт, го покажува вистинското свое ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Во однос на средбата со Касами, премиерот Заев потврди дека сè уште нема конкретен договор, но се надева дека повеќе партии ќе застанат зад предлогот за ...
  | | веќе видена | слични

  Премиерот Заев најави дека ќе разговара со својот адвокатски тим дали да поведе тужба против Мицкоски во однос на вчерашната изјава по приведувањето на ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пред болницата „8 Септември“, каде што е хоспитслизиран ексминистерот Миле Јанакиески, рече дека денешниот ден ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев, по завршувањето на средбата со претседателот на БЕСА, Биљал Касами, одговарајќи на новинарско прашање, за новите скандали со непотизам ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека не му било дозволено да го види претепаниот Миле Јанакиески по инцидентот кој се случи денеска во „Шутка“ , ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Белите листи и официјално се историја – во Грција ќе се патува со македонски пасош. Грчките новински агенции јавуваат дека нивното министерство за надворешни ...
  сите 62 | | | веќе видена