Заев

  во

  „Ако на референдумот на 30. септември се изјаснат мнозинство граѓани „ПРОТИВ“ пропаѓа референдумот. Јас, политичарите, сите така би требало во демократија да ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Чекор напред кон соодветна, брза и квалитетна инспекциска контрола на сите пратки на храна од растително и животинско потекло што влегуваат или транзитираат ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека четири работи ќе претрпат промени во Уставот преку усвојување на еден амандман, во согласност со Договорот од Преспа. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вечерва изјави дека четири работи ќе претрпат промени во Уставот преку усвојување на еден амандман, во согласност со Договорот од Преспа. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан при денешната посета на Македонија се возеше со мерцедесот вреден 600 илјади евра набавен од страна на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
  сите 29 | | | веќе видена

  На прашањето дали неуспешниот референдум би значел и предвремени парламентарни избори, претседателот на Владата посочи дека референдумот дава сериозни насоки ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Претседателот на словенечкиот парламент Дејан Жидан при денешната посета на Македонија се возеше со мерцедесот вреден 600 илјади евра набавен од страна на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Испукал куршум од службениот пиштол за да ги заплаши напаѓачите а од Собранието излегол со исеченици на устата и главата. Ова низ солзи го раскажа Ацо ...
  сите 269 | | | веќе видена

  Референдумската кампања влегува во својот финиш. Јавната пропаганда ќе прекине в четврток на полноќ, кога започнува 48 часовниот предреферендумски молк. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Владата ќе ги намалува трошоците на граѓаните пред извршителите и нотарите. Со измените кои беа презентирани во Владата,нотарските и услугите на извршителите ...
  сите 16 | | | веќе видена