Заев

  во

  Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски за навреда и клевета за изјава дадена на гостување во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Откако братот на Зоран Заев, Вице Заев кажа дека ќе бара отштета од 30.000 денари од Александар Николовски кој во интервју рекол дека Вице Заев и неговото ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Потребни се предвремени парламентарни избори. Народот да одлучи дали е за понижена Северна Македонија или за напредна и успешна Република Македонија, напиша ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Русија има прашања за легитимноста на процесот на менување на името на Македонија, рекол министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, цитиран од Ројтерс. ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку видео браќање на „Фејсбук“ порача дека се потребни предвремени парламентарни избори на кои, како што вели, ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Во Основниот суд 2 денеска се одржа подготвително рочиште за случајот во кој братот на премиерот, Вице Заев го тужи Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  „Џабе ни е двојазичност кога младите континуирано бегаат од државата. Заев само зборува, зборува на празно, каде е таа плата од 500 евра“, изјави еден граѓанин ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За разлика од Вице Заев кој својата душевна болка ја процени на 500 евра, сопственикот на Космос, својата душевна болка ја проценил на 16 милиони евра. Вакво ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Тажно, мачно и црно е денес во Македонија, кажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето видео обраќање. „Тие го сменија името Македонија. Го ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Тажно, мачно и црно е денес во Македонија. Тие го сменија името Македонија. Го сменија и македонскиот идентитет. Ги предадоа македонската култура, традиција, ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Општина Карпош, Владата и Агенцијата за млади и спорт ќе ја обновуваат култната сала „Партизан“ во Скопје, која сега е распадната, разурната и запалена. Откако ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешната судијка и членка на Државната изборна комисија (ДИК), Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поранешната судијка Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија поради бонусите, го советува премиерот Зоран ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поранешната судијка Виолета Дума, која поднесе оставка, па беше разрешена како член на Државната изборна комисија поради бонусите, го советува премиерот Зоран ...
  сите 24 | | | веќе видена