УЕФА

  во

  Несекојдневна ситуација беше забележана на натпреварот од францускиот шампионат меѓу Дижон и Амиен, кога фудбалер на гостинската екипа тргна да се пресметува ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Адријано Галијани цели три децении беше десна рака на Силвио Берлускони и заедно со претседателот беше најзаслужен за сите големи успеси кои ги оствари ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иницијатива Охрид конечно да добие соодветен Центар за развој на водените спортови, а за да се поттикнат младите да спортуваат, обновување на веќе постоечките ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Во четвртокот одделот за интегритет во „куќата на фудбалот“ имал контакти со Интерпол, МВР и службите во УЕФА во врска за нелегално обложување за натпревари во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Охрид, 12. април 2019 (ИНПРЕС) – Основниот услов за спроведување на активности од областа на спортот, физичкото воспитување и рекреацијата во Охрид е ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Со три гола и асистенција, 19-годишниот Жоао Феликс е најзаслужен за победата на Бенфика над Ајнтрахт од 4-2 во четвртфиналето на Лигата на Европа и покажа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Жоао Феликс е играчот за кој вечерва зборува фудбалска европа, талентираното 19 годишно момче стана најмладиот стрелец на хет-трик во Лига Европа откако погоди ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тотенхем ќе биде казнет од УЕФА, најверојатно парично, откако на новиот стадион во Лондон, нивни навивач влета на терен за време на дуелот со Манчестер сити во ...
  сите 2 | | | веќе видена