УЕФА

  во

  УЕФА најави истрага, цела Србија се сомнева во наместен меч, головите на гостите се смешни, но делегатот на дуелот од српската Суперлига меѓу Пролетер и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Највисоката победа беше остварена во квалификациите за Светското првенство 1998 кога во Ешен беше декласиран Лихтенштајн со резултат 1:11. На последниот дуел ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Лекип, ПСЖ би можел да добие ригорозна казна па дури и исфрлање од Лигата на шампионите доколку УЕФА направи нова корекција на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  За нас веројатно најбитен елемент е да ја подобриме фудбалската инфраструктура во нашата држава, да го продолжиме континуитетот на добра работа во младинските ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Лекип, ПСЖ би можел да биде исфрлен од Лигата на шампионите поради прекршување на правилата за Финансиски фер плеј, „Светците“ веќе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Важите за долгогодишен фудбалски работник кој одлично ги познава состојбите во македонскиот фудбал. Човек кој долго време е во Фудбалската федерација на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Реномираниот сајт „Гоал“ на овогодинешниот избор го прогласи Лука Модриќ за најдобар играч во светот, а беше и објавен документарез за животот на Модриќ и ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 2 | | | веќе видена