УЕФА

  во

  Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави краток филм за финалето во Лигата на шампиоите во кое Ливерпул го совлада Тотенхем со 2-0. Од подготовките за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Младинските репрезентации на Франција и Романија одиграа натпревар без голови и победник (0:0) и го реализираа најнепосакуваното сценарио за домаќинот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Младиот холандски фудбалер Матијс де Лихт се согласил да мине од амстердамски Ајакс во редовите на италијанскиот првал Јувентус, јавува во саботата Sky Italy. ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска по инсистирање на министерот за здравство, Венко Филипче, ја откажа прес-конференцијата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска по инсистирање на министерот за здравство, Венко Филипче, ја откажа прес-конференцијата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска по инсистирање на министерот за здравство, Венко Филипче, ја откажа прес-конференцијата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денеска со ждрепка во Нион, македонскиот женски фудбалски клуб Драгон 2014 ги дозна противниците во квалификациите за Лигата на шампионите. Првакот на нашата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Здружението на лица со спинална мускулна атрофија (СТОП СМА) денеска под притисок на министерот за здравство Венко Филипче ја откажа прес- конференцијата на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Првакот на нашата земја се најде во квалификациската група 1 заедно со СФК 2000, тимот од Босна и Херцеговина кој е домаќин на турнирот, потоа Бреидаблик ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Професионалната едукација во спортот е клучна за поголем успех на целиот тим, проектот VET4Sport им помага на тренерите да се стекнат со вештини со кои ќе ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Петр Чех е именуван за технички советник во клубот во кој мина 11 сезони. Поранешниот голман на „сините“ по четири сезони во Арсенал и по финалето во УЕФА ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Дарио Срна се звогуваше со професионалната кариера, но наместо да земе одмор од фудбалски активности, тој веднаш се пушти во тренерските води. Хрватот ќе биде ...
  сите 9 | | | веќе видена