УЕФА

  во

  Според пишувањата на БиБиСи и уште неколку други извори, Пеп Гвардиола на пријателите им се доверил дека останува во Манчестер Сити и покрај казната од УЕФА и ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Неколку извори од Англија пренесуваат дека Пеп Гвардиола нема да замине од Манчестер Сити по казната од УЕФА и забраната за настап во Лигата на шампиони, верен ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Нема дилеми во тоа дека постои криза во англискиот првак, а таа доаѓа по одлуката на УЕФА за двегодишна суспензија за составот од „Итихад“ во европските ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро во јавноста говореше за можноста Пеп Гвардиола да седне на клупата на клубот од Торино. ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Стивен Џерард долги години беше капитен на тимот на Ливепрук кој во неколку наврати стигна блиску, но ниту еднаш не успеа да ја освои титулата во Премиер ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот УЕФА, во петокот одлучи да го суспендира на две години англискиот шампион Манчестер Сити поради кршењето на финансискиот фер-плеј ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Пред неколку дена, УЕФА објави дека Манчестер Сити е суспендиран две години од европски натпреварувања заради кршење на финансискиот фер-плеј. Клубот од ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Одлуката на УЕФА секако дека ќе удри длабоко во џебот на англискиот првак, кој сигурно дека не размислува на паричната казна, која е речиси минимална во однос ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Легендарниот поранешен фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пјеро во јавноста говореше за можноста Пеп Гвардиола да седне на клупата на клубот од Торино. ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Стивен Џерард долги години беше капитен на тимот на Ливепрук кој во неколку наврати стигна блиску, но ниту еднаш не успеа да ја освои титулата во Премиер ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Во Англија и натаму се коментира одлуката на УЕФА да го казни Манчестер Сити со забрана за настап во УЕФА натпреварувањата на две години. Потсенглискиот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Секој од фудбалерите на Манчестер Сити, како и кој било од тренерскиот штаб на тимот, предводен од Пеп Гвардиола, може да го раскине својот договор со клубот ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Манчестер сити доживеа тежок удар, откако УЕФА го казни со две години забрана за настап во Лигата на шампиони. Со оваа казна, се очекува Сити да загуби околу ...
  сите 93 | | | веќе видена