УЕФА

  во

  Италијанскиот првак Јувентус претрпе пораз од 2:0 на гостувањето кај Атлетико Мадрид, во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони и на тој начин сега ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Валенсија и Мидлзборо, Гаизка Мендиета повеќе од две децении воодушевуваше со својата фудбалска игра, но по пензионирањето најде „втора ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Валенсија и Мидлзборо, Гаизка Мендиета повеќе од две децении воодушевуваше со својата фудбалска игра, но по пензионирањето најде „втора ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Иако е познат по својот темперамент, Диего Симеоне изненади многумина со својата гестикулација при првиот погодок на Атлетико Мадрид на натпреварот против ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, е познат по темпераментниот карактер, но вчера доби доста критики поради вулгарниот начин на прослава на победата ...
  сите 113 | | | веќе видена

  На вчерашната дерби пресметка помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус, тренерот на „душекчиите“, Диего Симеоне имаше контроверзна прослава при првиот погодок на ...
  сите 113 | | | веќе видена

  На вчерашната дерби пресметка помеѓу Атлетико Мадрид и Јувентус, тренерот на „душекчиите“, Диего Симеоне имаше контроверзна прослава при првиот погодок на ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Мадрид, 21. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Големата пресметка меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус заврши со 2:0 победа на шпанскиот клуб, обезбедена во последните минути ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Во вчерашниот прв натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите Атлетико Мадрид на „Ванда Метрополитано“ го победи Јувентус со 2:0 и така стекна солидна ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Диего Симеоне го украде шоуто крај аут линијата за време на прославата која настана на „Ванда Метрополитано“ во ситуација кога Атлетико Мадрид поведе со 1:0 ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне се најде во центарот на вниманието по мечот со Јувентус поради непристојниот гест кога се фати за меѓуножјето и ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне имаше свое шоу покрај аут линијата по водството на неговиот тим против Јувентус, Аргентинецот се фати за ...
  сите 113 | | | веќе видена