УЕФА

  во

  Реномираниот сајт „Гоал“ на овогодинешниот избор го прогласи Лука Модриќ за најдобар играч во светот, а беше и објавен документарез за животот на Модриќ и ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Крилниот напаѓач Кита Балде ќе ја пропушти средбата со Екваторска Гвинеја поради една причина. Сенегалскиот фудбалски сојуз, наместо на адресата на Интер, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Хрватскиот капитен Лука Модриќ ја освои наградата за најдобар играч и од реномираниот сајт „Goal“. „Goal 50“ e награда која се доделува секоја година и ги ...
  сите 52 | | | веќе видена

  УЕФА го предупреди Манчестер Сити дека постои можност одново да ја отвори истрагата од 2014 година во која англискиот клуб беше обвинет за прекршување на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација размислува да го смени распоредот во евро-куповите, објави „АС“. Средбите од Лигата на шампионите кои сега се играат во вторник ...
  сите 35 | | | веќе видена