УЕФА

  во

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, рекол дека оние што ќе решат да учествуваат во новото натпреварување, кое под името Суперлига, го подготвуваат ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Реал славел со 5:0 на гостувањето кај Викторија Плзен. При 0:0, Серхио Рамос требало да добие директен црвен картон откако со лакт му го искршил носот на играч ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино вели дека тие имаат должност да го заштитат фудбалот и се закани дека играчите што би настапувале во европската суперлига ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино вели дека тие имаат должност да го заштитат фудбалот и се закани дека играчите што би настапувале во европската суперлига ...
  сите 28 | | | веќе видена

  „Футбол ликс“ минатата недела излезе со шокантни документи кои откриваат дека фудбалските великани навистина договораат формат на една нова лига која би се ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Црвена Звезда синоќа на „Маракана“ оствари сензационална победа над Ливерпул во четвртото коло од групната фаза на Лигата на шампионите. Звезда оваа сезона по ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе денеска е во центартот на вниманието откако документите од „Фудбал Ликс“ открија детали од неговиот трансфер во ПСЖ и што се случувало летото во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Документите од „Фудбал Ликс" откриваат дека Реал и Монако си подале рака за трансфер на Килијан Мбапе вреден 214 милиони евра, Французинот сепак се исплашил од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Црвена Звезда го воодушеви фудбалскиот свет со настапот против Ливерпул (2:0) во четвртото коло од Лигата на шампионите. Освен со настапот на фудбалерите, во ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Црвена Звезда го воодушеви фудбалскиот свет со настапот против Ливерпул (2:0) во четвртото коло од Лигата на шампионите. Освен со настапот на фудбалерите, во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  ЕЛ ја поддржува УЕФА во организацијата на куповите и го дели важниот принцип на УЕФА за заштита и за унапредување на натпреварувачката рамнотежа во европскиот ...
  сите 37 | | | веќе видена