УЕФА

  во

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговоре јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговоре јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговори јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговоре јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Васфије Красниќи – Гудман, жената која прва проговоре јавно за нејзиното силување од страна на припадници на српската полиција во војната во Косово во 1999 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Над 195.000 евра граѓански пари во 2019 година ќе бидат потрошени за ФК “Брегалница“ од Штип. Клубот е второлигаш, кој заврши на петтото место по есенската ...
  сите 2 | | | веќе видена

  УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија „А". ...
  сите 13 | | | веќе видена

  УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија „А“. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија „А“. ...
  сите 17 | | | веќе видена

  УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија „А“. ...
  сите 18 | | | веќе видена

  УЕФА ги осуди расистичките навреди на навивачите на Интер против дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали за време на натпреварот на 18-тото коло на Серија „А“. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  УЕФА успеа да ги открие шемите на Пари Сен Жермен и начинот на кој во клубот стигнувале пари кои биле прикажувани како дополнителен приход, за да може да се ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Жарарт Пике најави дека ќе ја заврши фудбалската кариера по сезоната 2019/20. Тогаш му истекува важечкиот договор со Барселона и нема да бара нов ангажман, ...
  сите 13 | | | веќе видена