УЕФА

  во

  Познато е дека УЕФА доделува одлични награди за освоени бодови во Лигата на шампионите, па така Звезда вечерва си однесе прилично голема сума поради освоениот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Членовите на шампионската генерација на Црвена Звезда кој на шампионската генерација од 1991 вечерва пред натпреварот против Наполи на стадионот „Рајко Митиќ“ ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Благодарение на одличните настапи на евро-сцената изминативе години, а особено оваа година, тетовскиот клуб Шкендија, на последната ранг листа на УЕФА е ...
  сите 65 | | | веќе видена