УЕФА

  во

  Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо е убеден дека заслужува по шести пат да ја добие „Златната топка“. Роналдо минатата сезона со Реал стигна до третиот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Уефа Мајкл Платини, вчера изјави дека верува дека играчот на одбраната на Реал Мадрид и Франција Рафаел Варан, заслужува да ја добие ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Според поранешниот претседател на УЕФА, Мишел Платини, никогаш не било полесно да се избере добитникот на Златната топка. Додека целиот фудбалски свет дебатира ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На почетокот на декември ќе познат добитникот на Златната топка за оваа година, а многумина сметаат дека главниот кандидат за таа награда е Лука Модриќ. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Рафаел Варан е фаворитот на Мишел Платини за освојување на Златната топка во изборот на францускиот „Франс фудбал“. Легендарниот француски фудбалер верува дека ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е горд што не е како другите играчи кои на залезот од кариерата се селат во далеку послаби лиги за многу пари и смета дека ја заслужува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо е горд што не е како другите играчи кои на залезот од кариерата се селат во далеку послаби лиги за многу пари и смета дека ја заслужува ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо вели дека е на врвот повеќе од една декада зошто е поинаков ѕвер и ги предизвика другите фудбалери толку долго да играат на највиско ниво.33 ...
  сите 51 | | | веќе видена