УЕФА

  во

  Манчестер Сити пропушти голема шанса да поведе на првата пресметка со Тотенхем во Лигата на шампионите, а на крајот избраниците на Пеп Гвардиола скапо го ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Аргентина и Колумбија официјално ќе бидат домаќини на Јужноамериканските тимови за континенталното првенство следната година. Двете земји ја добија битката со ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кога се ќе се стави на едно место се добива огромна сума. Реал Мадрид и Герет Бејл имаат исклучително скап брак кој „Кралскиот клуб“ досега го чинеше цели ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ливерпул – Порто (21 ч.) Според многумина, Порто е најслабиот тим што остана во борба за трофејот во ЛШ. Ливерпул играше против овој ривал минатата сезона во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Со дуели на три од четирите англиски претставници денеска во 21 часот започнуваат четвртфиналните мечеви од Лигата на шампионите. Тотенхем е домаќин на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Португалецот Кристијано Роналдо од Јувентус и Аргентинецот Лионел Меси од Барселона се тркаат во соборување рекорди, но и двајцата имаат уште за надминување во ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Неделава се играат првите четвртфинални натпревари во ЛШ. Од осумте најдобри сезонава, Тотенхем и Манчестер сити досега не биле европски прваци, а токму тие ...
  сите 82 | | | веќе видена