УЕФА

  во

  УЕФА ги објави имињата на номинираните за најдобри играчи по позиции во Лигата на шампионите минатата сезона. Со најмногу претставници очекувано е освојувачот ...
  сите 72 | | | веќе видена

  УЕФА ги идентификува тројцата претенденти за играч број 1 во Лигата на Европа за сезоната 2018/2019. Оливие Жиру, Еден Азар и Лука Јовиќ се играчите кои ќе го ...
  сите 73 | | | веќе видена

  УЕФА ги објави имињата на номинираните за најдобри играчи по позиции во Лигата на шампионите минатата сезона. Со најмногу претставници очекувано е освојувачот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Нион, 8 август 2019 (МИА) – УЕФА ги објави имињата на номинираните за најдобри играчи по позиции во Лигата на шампионите минатата сезона. Со најмногу ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Следното лето, УЕФА ќе одбележи 60. години од организирање на еден од најпрестижните настани на континентоткога ќе биде организирано Европското првенство 2020. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најскапиот српски фудбалер, Лука Јовиќ кој неодамна премина од Ајнтрахт Франфурт во Реал Мадрид заедно со Еден Азар кој исто така премина во Реал, од екипата ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Следното лето, УЕФА ќе одбележи 60. години од организирање на еден од најпрестижните настани на континентоткога ќе биде организирано Европското првенство 2020. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Следното лето, УЕФА ќе одбележи 60. години од организирање на еден од најпрестижните настани на континентоткога ќе биде организирано Европското првенство 2020. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Скопје тогаш го организираше досега најголемиот фудбалски настан во нашата земја, Реал славеше со резултат 2:1 против екипата на Манчестер јунајтед. Касемиро ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Вечерва се одиграа пет меча од третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампиони на УЕФА, а убедливо поуспешни беа гостинските екипи. Од петте меча, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Вечерва се одиграа пет меча од третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампиони на УЕФА, а убедливо поуспешни беа гостинските екипи. Од петте меча, ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Милан и официјално го објави трансферот на бразилскиот централен дефанзивец Лео Дуарте. 23-годишниот играч дојде од Фламенго и потпиша петгодишен договор со ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендата на турскиот фудбал Окан Бурук за првпат ќе предводи тим како тренер во европските купови, а подобро деби и не можеше да сонува, од дуел со грчки тим. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Ќе заработи ли казна грчкиот фудбалски клуб ПАОК за транспарент на трибините?! Се чека реакција на дисциплинските органи во Европската фудбалска асоцијација ...
  сите 22 | | | веќе видена