УЕФА

  во

  Погодокот кој хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ го постигна во дресот на Барселона против Тотенхем е еден од кандидатите за гол на воведниот дел од сезоната во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Погодокот кој хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ го постигна во дресот на Барселона против Тотенхем е еден од кандидатите за гол на воведниот дел од сезоната во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Кореографијата која ја направија „Делиите“ во натпреварот против Пари Сен Жермен брзо се рашири во фудбалскиот свет, но истата не му се допаднала на првиот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Победа секогаш бил гордост на градот Прилеп. Љубов која не можеше да „избледи“ ни со срамната казната од УЕФА, ни со играњето во понизок ранг… ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Победа секогаш бил гордост на градот Прилеп. Љубов која не можеше да „избледи“ ни со срамната казната од УЕФА, ни со играњето во понизок ранг… ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Келаифи, поради кореографијата на натпреварот со Црвена ѕвезда во Лигата на шампионите, наводно се жалел кај првиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вчерашниот ждреб за осминафиналето во Лигата на шампиони сакаше во оваа фаза да се сретнат Манчестер Сити и Шалке. Денес Сити и е моќен тим кој го напаѓа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Измените во правилата на Светското клупско првенство предвидуваат казни за фудбалерите во други меѓународни натпреварувања, доколку тука бидат санкционирани. ...
  сите 26 | | | веќе видена