УЕФА

  во

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница. Тоа се случи откако европскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Пласманот на фајнал-форот во Лигата на нации, Лига А, за Португалија значеше доверба од УЕФА, најзападната европска земја да биде домаќин на завршницата. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница. Тоа се случи откако европскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница. Тоа се случи откако европскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Португалија ќе биде домаќин на првото издание на финалето на Лигата на нациите, објави УЕФА на својата официјална веб-страница.Тоа се случи откако европскиот ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Победата на македонските фудбалери од 2:0 во Лихтенштајн синоќа во Лига на нации, колку што е значајна од спортски аспект, толку има и историска важност, што ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Ипсвич е рекордер во Англија според континуитетот со настапи во иста лига, а цели 17 години не мрдна од Чемпионшип. Секако тука не се сметаат екипите од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Од Вадуц, Игор Д. Ивановски Објавивме за стартните 11 за кои се одлучи селекторот Игор Ангеловски за вечерашниот меч против Лихтенштајн во УЕФА Лигата на ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Хрватска вчера на драматичен начин ја победи Шпанија со постигнат гол во 93-та минута за 3:2, триумф со кој „коцкестите“ сега зависат сами од себе за влез во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Причините се целосно нефудбалски. Натпреварот помеѓу Хрватска и Шпанија од Лигата на Нации донесе многу возбудувања, како на теренот така и надвод од него. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Владата усвои Програма за намалување на аерозагадувањето, за која во Буџетот за следната година ќе бидат предвидени 98 милиони денари, односно 1,6 милиони евра ...
  сите 59 | | | веќе видена