УЕФА

  во

  Реал Мадрид утре ќе го одигра првиот натпревар во осминафиналето на ЛШ против Ајакс. Овој натпревар требаше да го суди Шимон Марчињак, но УЕФА на два дена пред ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Искусниот дефанзивец Пепе во јануарскиот преоден рок направи трансфер од Бешикташ во Порто. За португалскиот гигант тоа е одлично засилување бидејќи добија ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Реал Мадрид утре ќе го одигра првиот натпревар во осминафиналето на ЛШ против Ајакс. Овој натпревар требаше да го суди Шимон Марчињак, но УЕФА на два дена пред ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Икер Касилјас четврта сезона по ред го брани голот на Порто, а иако веќе минаа повеќе од 20 години откако го имаше своето деби во дресот на Реал Мадрид, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Нион, 8. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат. Педесет и едногодишниот Словенец беше ...
  сите 44 | | | веќе видена