УЕФА

  во

  Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години, Горан Станковски го објави списокот на повикани фудбалери за претстојниот квалификациски турнир за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин во своето излагање ги охрабри членките на европската фудбалска куќа дека нема да дозволи да се формира посебна лига ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската репрезентација до 19 години, Горан Станковски го објави списокотна фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот турнир во Чешка. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Францускиот шампион ПСЖ ќе се соочи со УЕФА во судот, откако беше обновена истрагата против ПСЖ за нарушување на финансискиот фер-плеј. Спортскиот арбитражен ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Францускиот шампион ПСЖ ќе се соочи со УЕФА во судот, откако беше обновена истрагата против ПСЖ за нарушување на финансискиот фер-плеј. Спортскиот арбитражен ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Францускиот шампион ПСЖ ќе се соочи со УЕФА во судот, откако беше обновена истрагата против ПСЖ за нарушување на финансискиот фер-плеј.Спортскиот арбитражен ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин вели дека тој не само што е против формирање на Суперлига, туку ќе даде се од себе за да не се создаде таков затворен ...
  сите 53 | | | веќе видена