УЕФА

  во

  Ајакс е екипата која ги освои срцата на многу љубители на фудбалот ширум светот по одличните партии во Лигата на шампионите оваа сезона, елиминирајќи ги Реал ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Ливерпул го повтори минатогодишниот успех и се пласираше во финалето од Лигата на шампионите. Англискиот гигант сега се надева дека ќе отиде и чекор понапред, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Лионел Меси имаше една голема шанса во првото полувреме и им сервираше уште две на своите соиграчи на вчерашното гостување на „Енфилд Роуд“, но играчите на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Уште долго време ќе се памти и раскажува победата на Ливерпул против Барселона од 4-0 во полуфиналето од Лигата на шампионите. Со тој триумф, англискиот гигант ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Лионел Меси имаше една голема шанса во првото полувреме и им сервираше уште две на своите соиграчи на вчерашното гостување на „Енфилд Роуд“, но играчите на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Ливерпул е во центарот на фудбалскиот свет. Англискиот гигант направи пресвет како што ретко кога се случило во Лигата на шампиони. На „Енфилд Роуд“ со 4:0 ја ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Кога во 2018 ја заврши величествената играчка кариера, ексшпанскиот фудбалски репрезентативец Чаби Алонсо заедно со некогашните колеги Раул, Чави и Виктор ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кога во 2018 ја заврши величенствената играчка кариера, екс-шпанскиот фудбалски репрезентативец, Чаби Алонсо заедно со некогашните колеги Раул, Чави и Виктор ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Без двајца клучни играчи во нападот како што се Мохамед Салах и Роберто Фирмино, Ливерпул ќе треба вечерва да нападне против Барселона, ако сака да се обиде да ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Белгискиот дефанзивец Винстент Компани вчера во победата на својот Манчестер Сити против Лестер го постигна најважниот и најубавиот гол во неговата кариера. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, ја претстави својата идеја да се формира ново континентално клупско натпреварување. Истата потенцијално би се ...
  сите 13 | | | веќе видена