УЕФА

  во

  Валенсија јавно го осуди однесувањето на дел од своите навивачи на гостувањето кај Арсенал, откако се појави видео во кое се гледа како тие прават расистички ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Судејќи по снимката која кружи на социјалните мрежи, Ливерпул е сериозно оштетен во првиот полуфинален дуел со Барселона во Лигата на шампионите. Барселона ...
  сите 85 | | | веќе видена

  УЕФА ја одби жалбата на Португалија и Луксембург за настапот на Жуниор Мораес за Украина на квалификациските натпревари за Европското првенство 2020 година. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Навивачите на Ливерпул нема да одминат со лесна рака една од најконтроверзните ситуации во дуелот со Барселона на „Камп Ноу“ (0:3). Камерите фатија еден момент ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Официјалниот твитер профил на Лигата на шампионите побара од фановите да го дадат својот глас за МВП на колото, Барселона смета дека нема потреба за ова ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Арсенал на свој терен ја пречекува Валенсија, а Челзи ќе гостува во Франкфурт против Ајнтрахт, во двата први меча од полуфиналето во Лигата на Европа. Главна ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Лионел Меси синоќа уште еднаш ја покажа целата своја фудбалска сила и знаење. Даде два гола и беше најзаслужен за победата на Барселона против Ливерпул од 3:0, ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација (УЕФА) денеска го објави тимот на неделата по одигрувањето на првите два натпревара од полуфиналето во Лигата на шампионите.Во ...
  сите 6 | | | веќе видена