УЕФА

  во

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави официјално дека нема да дозволи реализација на планот за одигрувањето на натпревари од шпанското првенство во САД. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави официјално дека нема да дозволи реализација на планот за одигрувањето на натпревари од шпанското првенство во САД. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација до 17 години славеше убедливо над Фарските острови во последниот меч од претквалификацискиот турнир за пласман во Елитна ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На последниот дуел од босанскиот шампионат неговиот тим ремизираше 1:1 кај Челик Зеница. Моментно после 14. кола во најсилниот шампионат на Босна и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави официјално дека нема да дозволи реализација на планот за одигрувањето на натпревари од шпанското првенство во САД. ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино изјави официјално дека нема да дозволи реализација на планот за одигрувањето на натпревари од шпанското првенство во САД. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Реал Мадрид сè уште е број 1 фудбалски клуб во Европа, според најновата ранг-листа на УЕФА, а како загревање за новото Ел Класико е податокот дека веднаш зад ...
  сите 74 | | | веќе видена