УЕФА

  во

  Манчестер Сити одби да и даде одговор на УЕФА на прашањата околу наводното прекршување на Финансискиот фер плеј, а врз основа на обвинувањата кои произлегоа од ...
  сите 7 | | | веќе видена

  УЕФА го одреди датумот за финалето од Лигата на шампионите во сезоната 2019/20. Битката за престижниот трофеј ќе се одржи на 30-ти мај 2020 година, спектаклот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Вистинска бомба ни пристигнува од соседството – Белград ќе конкурира за домаќин на финалето во Лигата на шампионите! Српски „Курир“ денес ексклузивно објави ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација отвори случајот против Челзи поради манифестирање на ксенофобични пораки на неговите навивачи. За време на натпреварот од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација отвори случајот против Челзи поради манифестирање на ксенофобични пораки на неговите навивачи. За време на натпреварот од ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација отвори случајот против Челзи поради манифестирање на ксенофобични пораки на неговите навивачи. За време на натпреварот од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација отвори случајот против Челзи поради манифестирање на ксенофобични пораки на неговите навивачи. За време на натпреварот од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Европската фудбалска федерација отвори случајот против Челзи поради манифестирање на ксенофобични пораки на неговите навивачи. За време на натпреварот од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Голем број на клубови ширум Европа загризаа за Криштоф Пјатек кој со леснотија ги тресе мрежите во Серија А но Милан е во пол позиција за потписот на ...
  сите 87 | | | веќе видена