УЕФА

  во

  Според пишувањата на Лекип, ПСЖ би можел да добие ригорозна казна па дури и исфрлање од Лигата на шампионите доколку УЕФА направи нова корекција на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  За нас веројатно најбитен елемент е да ја подобриме фудбалската инфраструктура во нашата држава, да го продолжиме континуитетот на добра работа во младинските ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Според пишувањата на Лекип, ПСЖ би можел да биде исфрлен од Лигата на шампионите поради прекршување на правилата за Финансиски фер плеј, „Светците“ веќе ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Важите за долгогодишен фудбалски работник кој одлично ги познава состојбите во македонскиот фудбал. Човек кој долго време е во Фудбалската федерација на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Реномираниот сајт „Гоал“ на овогодинешниот избор го прогласи Лука Модриќ за најдобар играч во светот, а беше и објавен документарез за животот на Модриќ и ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Туристичката заедница во Азербејџан покрена кампања под името "Take a Look", а нивната цел е до 2030 година да го удвојат бројот на туристи кои сега ја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Крилниот напаѓач Кита Балде ќе ја пропушти средбата со Екваторска Гвинеја поради една причина. Сенегалскиот фудбалски сојуз, наместо на адресата на Интер, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Хрватскиот капитен Лука Модриќ ја освои наградата за најдобар играч и од реномираниот сајт „Goal“. „Goal 50“ e награда која се доделува секоја година и ги ...
  сите 38 | | | веќе видена

  УЕФА го предупреди Манчестер Сити дека постои можност одново да ја отвори истрагата од 2014 година во која англискиот клуб беше обвинет за прекршување на ...
  сите 36 | | | веќе видена