Ставрески

  во

  На овогодинешното издание на манифестацијата МАН-Македонски Алтернативни Награди, во организација на Бла Бла ТВ, филмот „The Hip-Brainstorm“ ја доби наградата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Филмот „Исцелител“ ќе се прикажува на 21. издание на филмскиот фестивал во Шангај. Ова ќе биде трето прикажување на „Исцелител“ на фестивал од А-категорија, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  По успешната фестивалска турнеја на македонскиот игран филм „Исцелител“ на светските филмски фестивали, филмот во сабота ќе се прикажува и во Гостивар. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонскиот филм „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески вчеравечер се прикажуваше на отворено во Градскиот парк во Скопје. На настанот се собраа околу 6 ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во организација на Град Скопје и Младинскиот културен центар, вечерва во Градскиот парк во Скопје ќе биде организирано „Кино на отворено“ со проекција на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, киното „Милениум“ и Град Скопје организираат два атрактивни настана што ќе се случат под отворено небо во Градскиот парк во Скопје, ...
  сите 32 | | | веќе видена