Ставрески

  во

  Во продолжение на денешното судење за предметот на СЈО „Траекторија“ во врска со злоупотребите при изградбата на кинеските автопати беше пуштен целосниот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во прислушуваните разговори за случаите што ги покрена СЈО пред Основниот суд Скопје 1, покрај содржините што се однесуваат на конкретното обвинение, постојано ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Денеска во случајот Траекторија во судот конечно беше пуштен целиот разговор помеѓу Зоран Ставрески и Гордана Јанкуловска на темата кинески автопати. Со ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Некаде околу 250. бомба пуштена на судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ за злоупотребите при изградбата на кинеските автопати, вработен во Министерството ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од една од десетината бомби кои денеска се слушаат во судница, како докази за случајот “Траекторија”, можеше да се забележи дека министрите од претходната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во сенка на драматичните случувања во врска со спорот за името со Грција, партиите се подготвуваат за претседателските избори што ќе се одржат идната година, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје, беа репродуцирани 4 необјавени бомби во предметот „Трезор“. Во првиот разговор, од 2010 година, ексминистерката Гордана Јанкулоска ...
  сите 44 | | | веќе видена