Ставрески

  во

  Ново рочиште за „Траекторија“ Со презентирање на СМС пораки и други доказни материјали што ги предложи СЈО, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Над 200 СМС-пораки, комуникација меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески со поранешниот премиер Никола Груевски, со поранешниот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На прославата по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба во Македонскиот народен театар, забележително беше присуството на видни ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фестивалот и годинава покажа дека Македонија има талентирани филмаџии На 13- тото издание на македонскиот филм во Торонто може да се опише како „семеен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Ако до пред две години некој се сомневаше во тоа дали Груевски може да одговара за своите злодела, денеска за истото не само што никој не се сомнева, туку е ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Грујо се огласи на Фејсбук: „Јасно е дека во недостаток на проекти и паметни работи, портпаролот на СДСМ има добиено насока да ме спомнува во секоја прес ...
  | | веќе видена | слични

  Во Кривичниот суд почна читањето на над 300 СМС пораки за незаконскиот тендер за изградбата на кинеските автопати во предметот на СЈО „Траекторија“, откако ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Претпладнево беа прочитани 103 СМС пораки кои си ги размениле Миле Јанакиески и некогашниот министер Ставрески. По паузата беа прочитани и 156 СМС пораки меѓу ...
  сите 89 | | | веќе видена

  По паузата попладнево во Кривичниот суд продолжи рочиштето за „Траекторија“ со читање на 156 СМС пораките меѓу Миле Јанакиески и тогашниот државен секретар во ...
  сите 90 | | | веќе видена

  По претпладневните 103 смс пораки, Специјалното јавно обвинителство, поладнево, презенитираше уште еден извештај со нови 156 смс пораки. Станува збор за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Со читање извештај од 31 мај 2017 година со дата бази од СМС пораки меѓу Миле Јанакиески и Зоран Ставрески почна денешното рочиште за „Траекторија“, на кое ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Во судот денеска се прочитани вкупно 103 пораки што се разменети меѓу екс министрите, Миле Јанакиески и Зоран Ставрески во периодот од 16 мај 2012 до 3 април ...
  сите 93 | | | веќе видена