Ставрески

  во

  Некаде околу 250. бомба пуштена на судењето за предметот на СЈО „Траекторија“ за злоупотребите при изградбата на кинеските автопати, вработен во Министерството ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Од една од десетината бомби кои денеска се слушаат во судница, како докази за случајот “Траекторија”, можеше да се забележи дека министрите од претходната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во сенка на драматичните случувања во врска со спорот за името со Грција, партиите се подготвуваат за претседателските избори што ќе се одржат идната година, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд во Скопје, беа репродуцирани 4 необјавени бомби во предметот „Трезор“. Во првиот разговор, од 2010 година, ексминистерката Гордана Јанкулоска ...
  сите 44 | | | веќе видена

  На судењето за „Трезор”, кое по 4 месеци едвај почна денеска во Основниот суд Скопје 1, беа пуштани 4 прислушувани разговори во врска со незаконската набавка ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Во кривичниот суд, беа репродуцирани 4 необјавени бомби во предметот „Трезор“. Во првиот разговор, од 2010 година, ексминистерката Гордана Јанкулоска му ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска на рочиштето за случајот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30-ина „бомби“ од разговорите за договарање како да се спроведат ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска на рочиштето за случајот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30-ина „бомби“ од разговорите за договарање како да се спроведат ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска на рочиштето за случајот „Траекторија“ на СЈО беа пуштени 30-ина „бомби“ од разговорите за договарање како да се спроведат ...
  сите 71 | | | веќе видена