Ставрески

  во

  Во рамки на првиот летен фестивал „Summerland“ кој се одржува под покровителство на Град Скопје, вечер и утревечер на Школка во Градски парк ќе бидат прикажани ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Во рамки на првиот летен фестивал „Summerland“ кој се одржува под покровителство на Град Скопје, вечер и утревечер на Школка во Градски парк ќе бидат прикажани ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Заглавена експропријација на земјиште може да ја пролонгира изградбата на магистралните гасоводни до Битола и до Гостивар – констатира Државниот завод за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Додека власта ноншалантно гледа што се случува Врховниот суд се претвори во најважната тврдина од каде што почна реставрацијата на режимот. Колумна на Љупчо ...
  сите 50 | | | веќе видена

  1 Ама зошто вака негативно кон Владата? Па не може секој ден салата да ги правите. Не се тие боксерска вреќа за удирање. Па има разлика. На пример, еве Хазби ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Будимпешта се огласи на Фејсбук за автопатите. - Да прашам, за тие што веќе го пробале? ако е новиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Големите очекувања од СЈО се претвораат во разочараност и изгубена надеж дека ќе се елиминира деценискиот принцип на неказнивост. Ослободителната пресуда на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски преку својот фејсбук профил го честиташе во петокот официјалното пуштање во сообраќај на автопатот Миладиновци-Штип, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски од Будимпешта го честиташе официјалното пуштање во употреба на автопатот Миладиновци-Штип и напоменува дека тоа е дело и ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Во целост ви го пренесуваме текстот на Никола Груевски за автопатот Скопје-Штип кој го објави на неговата официјална фејсбук фан страна. ЈОГА МАЈСТОРИТЕ И ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Првиот човек на финансиската полиција Арафат Муареми потврди дека поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески бил повикан на информативен разговор. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  * Денеска ќе се гласа за новите министри, меѓу кои е и Заев Собранието денеска во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на ...
  сите 53 | | | веќе видена