Ставрески

  во

  Македонската филхармонија, киното „Милениум“ и Град Скопје организираат два атрактивни настана што ќе се случат под отворено небо во Градскиот парк во Скопје, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, киното „Милениум“ и Град Скопје организираат два атрактивни настана што ќе се случат под отворено небо во Градскиот парк во Скопје, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Светски познатиот африкански музичар Феми Кути со неговиот бенд „Позитив форс“ на 7 јуни во 21 часот ќе настапи заедно со Македонската филхармонија, во ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На отворениот ден што се одржа денеска во ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ беа презентирани компаниите „ Костал“, „ЛТХ – Лерница“ и „ОДВ- Електрик“ како потенцијални ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Славниот африкански музичар Феми Кути по големата европска турнеја, својот музички сон ќе го реализира во Скопје. На 7 јуни во Градскиот парк во Скопје (21 ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, кино „Милениум“ и Град Скопје утре и задутре организираат два настана во Градскиот парк – утревечер од 22 часот ќе има „Кино на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, кино „Милениум“ и Град Скопје утре и задутре организираат два настана во Градскиот парк – утревечер од 22 часот ќе има „Кино на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Првпат работам со голем оркестар и ова е мојот најпосакуван сон, рече африканскиот музички уметник Феми Кути на денешната прес-конференција, кој заедно со ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Филмски критичари има, но долгогодишната суета и несакањето да се препознае важноста на филмскиот критичар во рамките на една мала филмска индустрија како ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, Кино Милениум и Град Скопје, на 6 и 7 јуни ќе бидат дел од два настани кои што ќе се случат под отворено небо, во Градскиот парк во ...
  сите 42 | | | веќе видена