Ставрески

  во

  Независниот кандидат Никола Ставрески ќе биде единствениот Македонец на утрешните избори за Парламентот на австралиската сојузна држава Викторија. „Почитувани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 24.11.2018 година, во сојузната држава Викторија во Австралија закажани се парламентарни избори, на кои како независен кандидат ќе настапи и Никола ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Филмот „Реј и Лиз“ на британскиот режисер Ричард Билингем ја доби наградата „златен александар“ Специјално за „Нова Македонија“ од Солун: Стојан Синадинов Со ...
  | | веќе видена

  Сите колеги со кои се советувал сведокот Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот кој ги изнесе дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори во УБК, откако тајно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во денешното сведочење на Ѓорѓи Лазаревски за предметот „Тврдина-Таргет“ вели дека неговите колеги не биле изненадени што толкавобем на личности се во системот ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Филмот “Исцелител”, македонскиот кандидат за Оскар, во режија и по сценарио на Ѓорче Ставрески, (снимен со работен наслов “Тајната состојка”), деновиве доби ...
  сите 20 | | | веќе видена

   Kако и со соработници, денеска беа презентирани во Кривичниот суд во Скопје во предметот „Траекторија" на Специјалното јавно обвинителство. Во порака од 22 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Над 200 СМС пораки, комуникација меѓу поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески со поранешниот премиер Никола Груевски, со екс вицепремиерот ...
  сите 5 | | | веќе видена