Ставрески

  во

  Обвинителката Лиле Стефановска на денешното рочиште „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, прочита околу 20 смс пораки меѓу ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефановска на денешното рочиште „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, прочита околу 20 смс пораки меѓу ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Околу 20 смс пораки беа прочитани на денешното рочиште „Титаник“. Комуникацијата се води меѓу обвинетата Гордна Јанулоска и поранешниот министер за финансии ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Скопје, 5 декември 2018 (МИА) – Обвинителката Лиле Стефановска на денешното рочиште за „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефановска на денешното рочиште „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, прочита околу 20 смс пораки меѓу ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефановска на денешното рочиште „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, прочита околу 20 смс пораки меѓу ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Обвинителката Лиле Стефановa на денешното рочиште „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство за изборни нерегуларности, прочита околу 20 СМС пораки меѓу ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Душко Чифлиганец, заменик генерален директор на Адора инженеринг, беше избран за Млад менаџер на годината 2018, во друштво на 10 најуспешни мажи на годината, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков утринава првпат излезе од ќелијата во затворот во Шутка, од 20 ноември кога беше притворен за „Тврдина-Таргет“, за да ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Докторот Владимир Чадиковски е прогласен за Маж на годината на настанот кој вчера се одржа во Скопје. Во присуство на голем број јавни лица од бизнис секторот, ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Независниот кандидат Никола Ставрески ќе биде единствениот Македонец на утрешните избори за Парламентот на австралиската сојузна држава Викторија. „Почитувани ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На 24.11.2018 година, во сојузната држава Викторија во Австралија закажани се парламентарни избори, на кои како независен кандидат ќе настапи и Никола ...
  сите 3 | | | веќе видена

  По бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, јавноста бурно реагираше и бара одговорност од институциите. Овој случај е топ тема по медиумите и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Филмот „Реј и Лиз“ на британскиот режисер Ричард Билингем ја доби наградата „златен александар“ Специјално за „Нова Македонија“ од Солун: Стојан Синадинов Со ...
  | | веќе видена