Сити

  во

  Бројот на загинати при експлозијата на нафтовод во Мексико се зголеми на 93 лица, додека неколку десетици повредени со потешки или полесни изгореници се уште ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Еден од раководителите на операцијата за барањето на исчезнатиот авион, во кој беше и фудбалерот Емилијано Сала, не верува дека ќе има позитивен исход целата ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Фудбалерот на англискиот премиерлигаш Кардиф, 28-годишниот Емилиано Сала бил во малиот авион кој исчезна од радарите додека летал над каналот Ламанш доцна ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Фудбалерот на англискиот премиерлигаш Кардиф, 28-годишниот Емилиано Сала бил во малиот авион кој исчезна од радарите додека летал над каналот Ламанш доцна ...
  сите 172 | | | веќе видена

  На повидок е уште една несреќа со воздушниот сообраќај што ќе ја потресе најсилната фудбалска лига во светот - англиската премиерлига откако клубот Кардиф ...
  сите 172 | | | веќе видена

  Англискиот премиерлигаш Кардиф сити изрази загриженост за судбината на своето најново засилување Емилијано Сала, откако авионот со кој летал исчезнал некаде ...
  сите 172 | | | веќе видена