Сити

  во

  Тотенхем се пласираше во полуфиналето на Лигата на шампионите на исклучително драматичен начин, откако го елиминира Манчестер Сити во англиското четвртфинале. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Во голеадата на Етихад фаворитот Манчестер Сити и покрај триумфот  на домашен терен од 4-3 над Тотенгем е елиминиран од четвртфиналето во Лигата на шампионите. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Капитенот на Тотенхем, Хари Кејн не беше во можност да му помогне на својот тим на вчерашниот натпревар против Манчестер Сити поради повреда заработена на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Тотенхем се пласираше во полуфиналето на Лигата на шампионите на исклучително драматичен начин, откако го елиминира Манчестер Сити во англиското четвртфинале. ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Манчестер Сити синоќа беше елиминиран од ЛШ, а постигна 4 гола. Даде и петти во 93-та минута, стадионот ќе се срушеше, Пеп урлаше, ама Чакир го поништи поради ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола обвинува дека судијата Чакир добил погрешна снимка од спорниот гол на Фернандо Љоренте кога напаѓачот на Тотнем ...
  сите 58 | | | веќе видена